Відчуття неприємної тяжкості після їжі знайоме практично всім. Досить часто основною причиною того, що став шлунок, та їжа не перетравлюється, є прийом великої кількості їжі, з яким шлунку важко «впоратися».
Відчуття неприємної тяжкості після їжі знайоме практично всім. Досить часто основною причиною того, що став шлунок, та їжа не перетравлюється, є прийом великої кількості їжі, з яким шлунку важко «впоратися».
Це найчастіша причина скарг на тяжкість і відчуття переповнення в животі. Вживання великої кількості їжі за один раз перевантажує органи травлення, порушує процеси травлення, просування їжі по шлунково-кишковому тракту при цьому уповільнюється і, як результат, виникає відчуття тяжкості у верхній частині живота та труднощі з випорожненням кишечника.
До відчуття тяжкості в шлунку та животі часто призводять занадто великі проміжки часу між їжою, а також неправильний режим харчування. Однією з найпоширеніших причин порушень травлення залишається звичка щільно вечеряти перед сном: шлунок, не отримавши можливості відпочити вночі, може виявити своє «незадоволення» почуттям тяжкості після їжі. Також негативний вплив має швидкий перекус, часте споживання фаст-фудів, жирної та гострої їжі.
Нервова система людини безпосередньо регулює роботу органів травної системи. Відповідно, при хронічних та гострих стресах, перевтомі, дефіциті відпочинку функції шлунково-кишкового тракту порушуються, що призводить до розвитку таких симптомів, як відчуття переповненості та здуття живота, відрижка та почуття тяжкості.
З віком багато процесів в організмі людини зазнають змін. Це стосується у тому числі процесів травлення, які уповільнюються, а якість перетравлення вуглеводів, жирів та білків знижується.
Речовини, що входять до складу тютюнового диму, погіршують кровопостачання всіх органів, у тому числі органів травної системи та порушують їх перистальтику. В результаті у стінок шлунка та кишечника втрачається здатність до рівномірного та послідовного просування їжі, що може стати причиною її затримки та виникнення відчуття тяжкості в шлунку.
При надмірній масі тіла може підвищуватися внутрішньочеревний тиск, який негативно впливає на процеси травлення і часто уповільнює їх. Як наслідок виникає відчуття переповненості в животі, відрижка та інші симптоми погіршення травлення.
Зміни гормонального фону та підвищений внутрішньочеревний тиск під час вагітності можуть спричинити порушення моторної функції шлунка. На тяжкість після їжі скаржаться практично всі жінки, які виношують малюка.
В тому випадку, коли тяжкість у шлунку пов'язана з неправильним харчуванням, симптом, як правило, з'являється після їжи і незабаром проходить.
Якщо почуття тяжкості з'являється вранці або після вживання невеликої кількості їжі і зберігається тривалий час – варто звернутися до лікаря. Воно може бути симптомом захворювання травної системи.
Лікарські речовини, що стимулюють рухову активність ШКТ, називаються ПРОКІНЕТИКАМИ. Їм належить ключова роль в комплексному лікуванні патології органів ШКТ. Прокінетики посилюють перистальтіку кишечника, швидко усувають клінічні прояви порушень моторної та евакуаторної функцій шлунку, кишечника та стравоходу. Вони начебто «проштовхують» їжу у потрібному напрямі, зменшуючи цим почуття нудоти, відрижку та інші неприємні симптоми. Препарати цієї групи досить часто призначають у комплексному лікуванні гастроентерологічних захворювань, при цьому тривалість курсу лікування має визначати лікар.
Потрібно відзначити високу ефективність вітчизняного прокінетика МОТОРИКС, виробництва АТ «Київський вітамінний завод». Його дія пов'язана зі збільшенням тривалості перистальтичних скорочень антрального відділу шлунка та дванадцятипалої кишки, а також із прискоренням випорожнення шлунка, при цьому без впливу на шлункову секрецію. Крім того, Моторикс збільшує тонус нижнього стравохідного сфінктера.
Механізм розвитку позитивного ефекту обумовлений блокадою рецепторів дофаміну, завдяки чому відсутній «заторможуючий» вплив на моторну функцію шлунково-кишкового тракту.
Полегшує симтоми нудоти та блювання
Усунення спазму нижнього стравохідного сфінктера
Збільшення тривалості антральних та дуоденальних скорочень
Посилення перистальтики 12-палої кишки
Стимуляція рухової функції шлунку
Прискорення спорожнення шлунку
Підвищення тиску сфінктера нижнього відділу стравоходу
Дозволене застосування дітям з 12 років та масою тіла від 35кг
Тяжкість в шлунку після їжі виникає коли став шлунок, що робити і як лікувати такий стан шлунково-кишкового тракту
При частій появі тяжкості в шлунку та інших симптомів з боку травної системи, звісно, краще звернутися до фахівця та з'ясувати причину проблеми. Завжди уважне ставлення до свого здоров'я та виконання наступних рекомендацій допоможе уникнути почуття тяжкості в шлунку в повсякденному житті:
Для нормалізації роботи ШКТ вирішальне значення має режим та якість харчування. Прийоми їжі у певні години «привчають» шлунок до виділення травних соків до цього часу, що забезпечує правильну та рівномірну обробку їжі ферментами та кислотами. Контроль за об'ємом їжі дозволяє не допустити переїдання і, відповідно, уникнути розтягування стінок шлунку.
Уникаючи жирних, смажених, копчених та інших подібних страв або зводячи обсяг «важкої» їжі в раціоні до мінімуму, можна суттєво полегшити роботу ШКТ та попередити стан, коли їжа не перетравлюється.
Прийом їжі в спокійній обстановці та в хорошому настрої завжди налаштовує наш організм на правильне функціонування. А ретельне пережовування під час їжі тільки підтримає даний процес.
Заняття спортом, танцями і навіть звичайні піші прогулянки стануть відмінним стимулятором для нормальних процесів шлункового тракту.
Відмова від шкідливих звичок (вживання алкогольних напоїв, куріння), повноцінний нічний сон, зниження рівня стресу та увага до загального стану здоров'я має велике значення для нормалізації травних процесів та усунення тяжкості у шлунку після їжі.
Ознаки печії та симптоми. Від чого печія, як лікувати та позбавитися печії в домашніх умовах. Засіб від печії, як позбутися вагітним.
Став шлунок та їжа не перетравлюється? Що робити для підвищення моторики та перистальтики кишечника
Тяжкість в підребер`ї, нудота, блювання, здуття живота, гіркота, запор та інше.
Причини здуття живота та види метеоризму. Не терпимо - а лікуємо!
Перебрали з алкоголем, розколюється голова? Вздуття, проноси чи закрепи? Висипи, свірбіж? Отруєння у дітей?
Забезпечення максимальної доступності якісних і безпечних лікарських засобів, вітамінів для профілактики і лікування широкого спектру захворювань, орієнтуючись при цьому на вищі європейські стандарти, впровадження і розвиток інноваційних технологій.
Адреса: вул. Копилівська, 38, м. Київ, Україна, 04073,
конт.тел.: +38(044) 461-03-08